labirynt

Wpis

czwartek, 13 stycznia 2011

Pierwszy stosik w Nowym Roku - czyli nic tak nie cieszy książkoholika :)

Miałam się ograniczać i już w styczniu poległam z kretesem. Tak, moi Drodzy, chodzi o nowe książki. Jak na złość (a może szczęśliwym zrządzeniem losu ;) trafiam ostatnio na same okazyjne ceny - a to w empiku promocja, a to na allegro bardzo dobra oferta, a to niespodziewana chojność mojego M. - i tym sposobem mam już pierwszy noworoczny stosik, a drugi - allegrowy - formuje się powoli w małą wieżyczkę ;)

Jestem od niedawna dumną posiadaczką (wykorzystałam do zdjęcia ostatnie dni choinki :( ):

1. "Sto butelek na ścianie" E. L. Portela - ponieważ "Seria z miotłą" prawie nigdy nie zawodzi

2. "Kroniki czarnej kompanii" G. Cook - no nawet nie wiecie jak się cieszę, że wydawnictwo Rebis zdecydowało się na wydanie ponownie tej opowieści i wreszcie będę mogła ją poznać! I to w takim pięknym wydaniu!

3. "Koniasz. Wilk samotnik" t.1 M. Zamboch - lubię historię o Koniaszu, sprawnie napisane fantasy dostarczające rozrywki w ciemne wieczory. Niestety - nie udało mi się na razie kupić tomu drugiego.

4. "Koniec pana Y" S. Thomas - o książce tej wspomniała w swojej przedświątecznej liście padma, a ja się skusiłam :)

5. "Oskarżona: Wiera Gran" A. Tuszyńska - wiele lat temu przeczytałam artykuł na temat Wiery Gran i niezwykle zaciekawiły i wzburzyły mnie losy tej śpiewaczki, cieszę się, że będę mogła poznać jej historię w szerszym kontekście

6. "Krew królów" J. Thorwald - historia hemofilii przedstawiona przez literackiego mistrza opisywania faktów. W dodatku na przykładzie trzech arystokratów, z czego jednym jest mały carewicz Aleksander Romanow leczony przez Rasputina. A ja mam ogromną słabość do Romanowów, zaginionych księżniczek i niebezpiecznych szarlatanów...

7. "Godzina detektywów" J. Thorwald - 30% zniżki w empiku nie zdarza się co dzień, trzeba więc korzystać z okazji - ja skorzystałam. Z oczywistych (cenowych...) względów wcześniej tylko chodziłam "wokół" tej pozycji. Nareszcie nie muszę.

Straszne chwalipięctwo te stosiki, ale jak tu się powstrzymać? Wy mnie przynajmniej rozumiecie, prawda? :) I obiecuję poprawę. Już od lutego :)

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
ninetaj
Czas publikacji:
czwartek, 13 stycznia 2011 15:11

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • karto_flana napisał(a) komentarz datowany na 2011/01/13 15:15:49:

  Luty juz blisko :) Fajny stosik!

  www.omoimczytaniu.blox.pl

 • dabarai napisał(a) komentarz datowany na 2011/01/13 16:01:23:

  Poprawę, to znaczy więcej książek? :D

 • izabella_g napisał(a) komentarz datowany na 2011/01/13 16:07:11:

  Nie lubię komentarzy w stylu- fajny stosik, ale tak właśnei napiszę:). A po Wierę Gran się zapisałam do kolejki w bibliotece:).

 • ninetaj napisał(a) komentarz datowany na 2011/01/13 19:15:36:

  @karto_flana: wiem, wiem, dlatego czekam aż allegrowe zamówienia do mnie "spłyną" i nakładam sobie szlaban ;)

  @dabarai: oby nie, bo książki są nie tylko po to by je kupować, ale jeszcze czytać, a nawet podobno zwłaszcza do tego ;), a jeśli tak dalej pójdzie to zostanę kolekcjonerką a nie czytelniczką ;)

  @izabella_g: no bo jak fajny to co zrobić ;) zobaczymy, która pierwsza przeczyta i się podzieli wrażeniami...

 • dabarai napisał(a) komentarz datowany na 2011/01/13 20:05:08:

  Ninetaj: Myślę, że jedno drugiego nie wyklucza... :D

 • ysabellmoebius napisał(a) komentarz datowany na 2011/01/13 20:34:36:

  Masz Krew królów i Wierę Gran obie bardzo chcę przeczytać. Mam nadzieję, że zrecenzujesz. A Koniasz naprawdę dobry?

 • ninetaj napisał(a) komentarz datowany na 2011/01/13 21:02:52:

  @dabarai: nie wyklucza :) ale naprawdę ostatnio coraz trudniej znaleźć mi czas na czytanie, za to na błądzenie po blogach a zaraz potem po allegro i stronie empiku jakoś nie brakuje :) I chociaż uwielbiam te wszystkie książkowe inspiracje to jednak chciałabym je jakoś bardziej czytelniczo spożytkować a następnie podzielić się wrażeniami. I kto wie - może samemu stać się inspiracją ;)

  @ysabellmoebius: też mam nadzieję, że zrecenzuję i to szybko. Właśnie kończę "Małe, duże" Crowleya i zabieram się za "Krew...". Przynajmniej taki jest plan ;) Z przygód Koniasza czytałam na razie "Na ostrzu noża" i "Krawędź żelaza" i mi się podobało. Może nie jest to nic szczególnie ambitnego, ale dobrze się przy tym odpoczywało :)

Dodaj komentarz

Kanał informacyjny

Napisz do mnie
annamea(at)gmail.com