labirynt

Wpisy

 • niedziela, 24 listopada 2013
  • Kocie sprawy

   Książki o kotach to moja mała obsesja. Lubię wiedzieć co nowego ukazało się w tym temacie. Bardzo się więc ucieszyłam z „Co mówią do nas koty” Isabelli Lauer, którą otrzymałam do recenzji. Specjalnie dla tej książki postanowiłam odkurzyć bloga.

   Przede wszystkim jest to pozycja wspaniale wydana. Na przyjemnym papierze, z dużą ilością przepięknych zdjęć kocich przyjaciół. Książka nie jest gruba, nieco ponad 120 stron, ale nadrabia zdjęciami właśnie i miłym dla oka układem wiadomości.

   Nie ma w tutaj rozróżnienia ras kotów, jedynie skupienie się na kocich zachowaniach i sposobach koegzystowania z tymi przyjaznymi, aczkolwiek bardzo specyficznymi istotami. Książka odczarowuje mit kota jako samolubnego samotnika i egoisty, pozwala spojrzeć na świat z kociej perspektywy, poznać kocie lęki i radości. Poznajemy kolejne etapy rozwoju kociąt, sposoby na zawieranie przyjaźni, sztuczki kocich mam na nauczenie maluchów moresu. Jak ważny jest to etap wie każdy właściciel kota, który nie zaznał dostatecznie dużo i długo maminej opieki.

   A potem jest jeszcze ciekawiej! Kotki rosną, nabierają indywidualnych cech, psocą i dają tyle szczęścia, że aż trudno je pomieścić w ludzkim sercu. Czasem jednak na horyzoncie pojawiają się kłopoty – obdrapane meble na przykład. Jak sobie z tym radzić? Książka i tutaj podpowiada to i owo.

   Nie jest to jednak pozycja dla doświadczonych kociarzy. Większość zawartych w niej informacji na pewno zdobyli już oni wcześniej – z innych lektur lub po prostu „z życia”. Książka byłaby wspaniałym początkiem kociej przygody dla dziecka lub osoby, która dopiero planuje albo ledwie co przygarnęła kotka. Jest to raczej bardzo przyjemna dla oka lekturka o najważniejszych aspektach kociego życia niż kompendium wiedzy, dlatego świetnie nadaje się na prezent dla początkującego miłośnika kotów. Jeśli takiego znacie – nie wahajcie się ani chwili.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   ninetaj
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 listopada 2013 08:42

Kanał informacyjny

Napisz do mnie
annamea(at)gmail.com